מחזירים את שמחת החיים

ייעוץ וטיפול אישי במכון קשרים

אני ושמחת החיים שלי

שמחת חיים היא היסוד המרכזי להצלחה של כל אדם. היא מחזקת את הבטחון העצמי, מעצימה את יכולותינו,  טובה לבריאות שלנו ומשרה רוגע וביטחון על חיינו ועל סביבתנו הקרובה, במשפחה ובעבודה. אבל פגיעה בשמחת החיים, יכולה להיות קשה ואף הרסנית ובעלת השפעה שלילית על כל אלה.

כולנו חווים קשיים בתקופות מסוימות בחיינו, המשפיעים על שמחת החיים שלנו. זה מאד טבעי, במיוחד בעולם המודרני והאינטנסיבי. קונפליקטים משפחתיים, בעיות בעבודה, מעברים, אובדן, או פשוט אישיות רגישה, הם חלק מהקשיים הללו.

לפעמים הקשיים 'נקודתיים' וחולפים מהר. אבל לפעמים הם מתמשכים ומשפיעים לרעה על התפקוד שלנו ומלווים בחוויות של חרדה, עצב, הנמכה בדימוי העצמי, מתח, השפלה בדידות וכדומה.

כמו אנשים רבים, גם אנחנו לא תמיד מצליחים לצאת מהמשבר בעצמנו. גם כי קשה יותר להתמודד עם קושי לבד, אבל בעיקר משום שחסר לנו הידע להבנת המערכת הסבוכה המתרחשת בנפשנו בעת משבר.

במצב כזה כדאי לשקול לפנות לאיש מקצוע המתמחה בייעוץ וטיפול פסיכולוגי, דבר שכבר מזמן לא נחשב לדבר שיש להתבייש בו ואף הפך לסמל סטאטוס. לעומת זאת דחיית הטיפול בקשיים עלולה להחריף את המשבר ואת השלכותיו על חיינו ועל חיי יקירינו.

בקיצור – אם שמחת החיים שלכם לא בשיאה, בתהליך קצר וממוקד בשיטת FIT של 'מכון קשרים' נעזור לכם להיזכר בכוחות ובחוזקות שלכם וביסודות של שמחת החיים שלכם.

נפתור את האתגרים ואת מוקדי הקושי שנוצרו עם השנים ונרכוש ארגז-כלים אופרטיבי להתנהלות שקולה ומקדמת בחיי היומיום. בדרך כלל זה לא עניין מאד מסובך… ותוך זמן קצר נוכל להצית לכם מחדש את שמחת החיים!

אתם מוזמנים להצטרף עכשיו למסע מבורך וחוויתי של שינוי חיובי!

תהליך הייעוץ והטיפול הזוגי
בשיטת FIT של מכון קשרים

שיטת FIT ממוקדת ביצירת שינוי אישי חיובי בזמן קצר

ומוכיחה שוב ושוב, ששילוב החוזקות שלכם, עם ארגז הכלים האפקטיבי שתרכשו, הוא שילוב מנצח, עם 91% הצלחה!

שיטת FIT מוכחת כמתאימה במיוחד לאנשים המתמודדים עם קושי במהלך חייהם ומבטיחה מסע חוויתי בדרך לשינוי. היא אינה מאלצת אתכם 'להתאים את עצמכם לשיטה'… כפי שקורה לעתים קרובות בתהליכים טיפוליים. אלא מציבה במרכז הבמה את החוזקות שלכם, משלבת אותם עם לימוד ותרגול של כלים אפקטיביים חדשים, ותופרת את המכלול 'כחליפה' המותאמת לאתגר האישי והייחודי שלכם.

לעומת שיטות בהן הטיפול עלול להמשך שנים, שיטת FIT גם מותאמת לעידן המודרני בו אנשים מצפים לתוצאות 'כאן ועכשיו'. לתכנית המפגשים יש התחלה ויש סוף, באופן המאפשר לכם לחולל את השינוי המיוחל בזוגיות שלכם תוך זמן קצר ובתקציב ידוע מראש.

השלבים בשיטת FIT של מכון קשרים

01. זיהוי הכוחות ומוקדי הקושי​

כמו בכל מסע לשינוי, לאחר פגישת היכרות, נתחיל בזיהוי הכוחות והחוזקות שלכם. אלו שעל בסיסם ניתן להחזיר ולשמר את שמחת החיים שלכם. נמשיך עם המון רגישות והבנה, באיתור מוקדי הקושי והאתגר שלכם ובזיהוי הדפוסים המקשים עליכם ושבגללם פניתם.

כבר בשלב זה נזכיר לעצמנו שוב ושוב שההתמקדות בחוזקות שלכם, בשילוב ארגז הכלים שתרכשו, הם השילוב הנכון והמנצח לפתרון מוקדי הקושי. השילוב שישפר לנו את שמחת החיים, הבסיס החשוב ביותר לחיים מאוזנים ומאושרים. שלב זה אורך 2-3 מפגשים.

02. זכרונות וחוויות

מסע השינוי ממשיך ויחד נפליג במכונת הזמן של חיינו. נאסוף צילומים ותמונות משמעותיות מאלבומי העבר שלנו וניזכר בחוויות שהשפיעו על חיינו במהלך השנים: החוויות הטובות שהעצימו אותנו והחוויות שאיתגרו אותנו, שלעתים נשארו מהן 'צלקות'.

החוויות והזכרונות שצברנו במהלך חיינו - בילדות, בגיל ההתבגרות ובבגרות, משפיעות על חיינו בשלשה רבדים: על הרגשות שלנו, על המחשבות היום יומיות ועל ההתנהגויות הנגזרות מהן. והדרך לשינוי חיובי בחיינו עוברת דרך העצמת הזכרונות הטובים ועיבוד החוויות המאתגרות.
שלב זה אורך 5-7 מפגשים.

03. מפת הדרכים של תכנית השינוי

אחרי שהשלמנו את הפאזל של חייכם ושל מערכות היחסים שלכם, יש לנו את המידע הדרוש כדי לצאת לדרך החדשה שתעצב מעתה את העתיד שלכם. נציג לכם בצורה מקצועית וברורה את החוזקות שלכם, אותם נרצה להעצים, ונשקף לכם את חוקיות המעגלים הפנימיים שלכם, שמייצרים את האתגרים ואת הקשיים. נבין את המקורות שלהם ואת השלכותיהם על חייכם.

נכין ביחד את תכנית השינוי שתתפר כ'חליפה' עבורכם ונשרטט את מפת הדרכים בה ננוע מעתה ואילך, עד להגעה ליעד - שמחת החיים שלכם. שלב זה אורך 2-3 מפגשים.

04. לימוד ותרגול כלים מקדמים

מכאן, אנו יוצאים לדרך החדשה ומתחילים לעשות שינוי! בשלב המשמעותי הזה, אנחנו קודם כל לומדים ומתרגלים טכניקות להעצמת החוזקות שלכם, הליך ייחודי בשיטת FIT.
אנחנו גם מעבדים ופותרים ביחד את המעגלים הפנימיים המייצרים את הקשיים. ומתמקדים בתרגול של כלים אופרטיביים לוויסות ושליטה במחשבות אוטומטיות שליליות, בלחצים ובכעסים. כלים שיאפשרו לכם לסגל מחשבות חלופיות חיוביות, מחשבות שיקדמו התנהלות שקולה ומאוזנת בחיי היומיום.

נערוך ביחד 'יומן מסע' שיסייע לכם במהלך תכנית המפגשים וגם אחריה, להמשיך לתרגל ולשמר את ההשיגים שלכם.
שלב זה נמשך 5-9 מפגשים.

05. סיכום ושימור ההישגים

זהו, לא יאמן אבל הגענו אל היעד.
בתהליך משמעותי וחוויתי לכל החיים, למדנו המון על עצמנו. שרטטנו תכנית שינוי ורכשנו ארגז כלים אופראטיבי ומגוון, המאפשר לנו עכשיו להתנהל בצורה שקולה, מאוזנת ומקדמת!
למדנו איך לא לאפשר למחשבות והתנהגויות אוטמטיות שליליות להשתלט ולנהל אותנו. ואיך מחליפים אותן במחשבות והתנהגויות חיוביות ומקדמות. ארגז הכלים החדש, יחזק את הבטחון העצמי שלנו, ישפר את בריאותנו ואיכות חיינו וישרת אותנו גם בחיי המשפחה, בעבודה, עם חברים ועוד.
שלב זה נמשך 2 מפגשים.
במידת הצורך נקיים בהמשך מפגש רענון ומעקב.

התוצאות שתשיגו בשיטת FIT של מכון קשרים

שיפור אורח החיים ומערכות היחסים

לשיטת FIT יש 91% הצלחה בשיפור אורח החיים האישי ומערכות היחסים שלנו. שביעות הרצון מהשיטה אף גבוהה מכך.

חיזוק הביטחון העצמי

מחקרים הוכיחו כי התהליך האישי שאנחנו עוברים בטיפול וארגז הכלים החדש שאנו רוכשים, מעלים באופן משמעותי את הביטחון העצמי.

קידום הקריירה ושיפור ביצועים בעבודה

הכלים שנלמדו מסייעים לנו גם בניהול מערכות היחסים שלנו בעבודה. הביצועים שלנו משתפרים משמעותית ופותחים אפשרויות חדשות לקידום הקריירה.

נפש שמחה - גוף בריא

מוכח מחקרית שאנשים שהיו בטיפול, בריאים יותר ומבקרים פחות אצל רופאים ובבתי חולים וההוצאות שלהם על בריאות פחתו משמעותית.

הפחתת מתחים והגשמת מטרות

נמצא כי אנשים שעברו תהליך ייעוץ וטיפול חווים פחות מתחים ומצליחים יותר להגשים את מטרותיהם.

הארכת תוחלת החיים

מחקרים רבים מצאו כי ככל שיש פחות מתחים ושמחת החיים גבוהה יותר, תוחלת החיים שלנו ארוכה יותר .

10 שאלות ותגלו האם ייעוץ או טיפול יכולים לעזור לכם!

השיבו על שאלון קצר ותקבלו מד"ר רונית שרון חוות דעת מקצועית ללא עלות, שתסייע בידיכם לקבל החלטה שקולה.

מלאו פרטים (השם אינו חובה) ותקבלו את השאלון במייל. השאלון וחוות הדעת דיסקרטיים ונשמרים בסודיות מוחלטת!

דברים מרגשים שכתבו לנו

אנחנו בטוחים שיש לכם
עדיין שאלות

אספנו לכם את התשובות לשאלות הנפוצות שקיבלנו

כולנו חווים בתקופות מסוימות בחיינו חוויות של קושי ומשבר. זה יכול להיות קושי המוביל למשבר עמוק, כמו: אובדן, חרדות ודיכאון מתמשכים. אבל זה יכול להיות גם קושי נקודתי, כמו למשל: קושי במערכות יחסים, עצב, דימוי עצמי ירוד, מתח, בדידות, וכדומה. ייעוץ וטיפול אישי מיועד לכל מי שחווה קושי ומעוניין לפתור אותו ולשפר את איכות החיים באופן משמעותי. בין אם הקושי הוא עמוק ומתמשך ובין אם הוא קושי נקודתי.

הדרך היעילה ביותר לעשות זאת היא באמצעות פניה לאיש או אשת מקצוע מתחום הייעוץ והטיפול הפסיכולוגי. להתייעץ או לפנות לטיפול כבר מזמן לא נחשב דבר שיש להתבייש בו ובסקטורים נרחבים טיפול אף הפך לסמל סטאטוס. ואנשים רבים מבקשים להתייעץ ולרכוש כלים, דבר המשפר את איכות חייהם ללא מאמץ גדול.

התשובה הקצרה היא שלייעוץ או טיפול אישי כדאי לפנות בכל פעם שיש 'קושי לא פתור' או סוגיה המקשים עלינו בחיי היום יום (והלילה…).

תשובה קצת יותר ארוכה היא שאם הגעתם לכאן… כנראה שאתם חושבים שמשהו השתבש ולכן כדאי לכם לפנות לייעוץ. חבל להתעכב ולאפשר לקושי להמשיך לשלוט באורך חיינו. הוא גם עלול להחמיר ולהפוך ל'שריפה' שיהיה קשה לכבות. בעוד שיעוץ מקצועי אובייקטיבי של איש או אשת מקצוע, ישיג בדרך כלל שיפור מהיר באיכות החיים ויחסוך זמן ואת התסכול הנוסף והנלווה פעמים רבות להתמודדות עצמית, שהיא סוביקטיבית ואינטואיטיבית. כמובן שהעוצמה של הקושי ותדירות הופעתו בחיי היום יום שלכם, משפיעים על העיתוי של הפניה, אבל כאמור, אם התחלתם לחפש פתרון לקושי שלכם והגעתם לכאן, זה העיתוי לפנות. לא כדאי לדחות!

אפשר גם ללחוץ כאן ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד"ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה.

חד משמעית כן. הניסיון המצטבר בעולם ובמכון קשרים מעיד כי אנשים המגיעים בלי דעות קדומות ובלי אנטי…, יצליחו לעשות שינוי חיובי בחייהם בפרק זמן קצר. לשיטת FIT של מכון קשרים יש אין ספור סיפורי הצלחה עם 91% הצלחה. ומי שלא ינסה לפנות לייעוץ, עלול להמשיך ולשחזר את הדפוסים, המייצרים שוב ושוב קושי ומשבר.

כמובן ששינוי לטווח ארוך מחייב את שימור ההישגים שתשיגו במהלך תכנית הייעוץ. בשיטת FIT של מכון קשרים מוקדשת תשומת לב מיוחדת לטכניקות המסייעות לפרט להמשיך לתרגל ולשמר את ההישגים גם בטווח הארוך.

התשובה הלא מפתיעה ל"שאלת מיליון הדולר", היא שזה תלוי…

כמו בכל תחום עלות פגישה משתנה ותלויה מאד בהשכלה, בניסיון, באזור המגורים (באזור המרכז יותר יקר) ובביקוש הספציפי הקיים לאיש או אשת המקצוע. המחירים נעים בדרך כלל בין 250 ש"ח ל 500 ש"ח לפגישה ולעתים אף יותר. מכון קשרים מקפיד לשמור על איזון ומשתדל מאד להנגיש את הרמה המקצועית הגבוה של ד"ר רונית שרון ושל צוות המכון במחירים הוגנים, ונמצא באמצע הטווח הנ"ל.

ישנן שיטות טיפול בהן איך הגדרה או תחימה של משך הטיפול ותכנית המפגשים עלולה להמשך חודשים רבים ואף שנים ארוכות. במקביל, מאחר שבעידן המודרני אנשים מצפים לתוצאות 'כאן ועכשיו', התפתחו שיטות קצרות מועד. שיטת FIT של מכון קשרים מותאמת לציפיה חשובה זו. לכל תכנית מפגשים יש התחלה ויש סוף ופרק הזמן הממוצע הינו 4 חודשים. באופן המאפשר לכם תוך זמן קצר ובתקציב ידוע מראש, לחולל את השינוי שאתם כה מצפים לו.

בדומה לתחומים רבים בחיינו, גם בתחום זה המבחר של אנשי המקצוע הוא גדול ומגוון. ואף יכול להיות מבלבל, באופן המקשה עלינו להחליט במי לבחור. הבעיה שהתלבטות כזאת עלולה לעכב שלא לצורך את תחילת הטיפול במשבר שלנו. ואנחנו מאבדים זמן יקר והמשבר עלול להעמיק, רק בגלל שאנחנו מתקשים להחליט במי לבחור.

החדשות הטובות הן, שמרבית המטפלים והיועצים בישראל טובים ועברו הכשרה מקצועית של שנים רבות. בחינה של שתיים עד שלוש אופציות יכולה להספיק. לאחר שתצמצמו את הרשימה ותבררו את הרמה המקצועית, את שיטה הטיפול ואת העלות, מומלץ להחליט ולהתחיל בתכנית המפגשים תוך זמן קצר. ככל שתמשיכו להתלבט, הנזק שיכול להגרם מדחיית הטיפול בבעיה הוא משמעותי יותר מאשר בחירה במטפל או מטפלת כזאת או אחרת, מתוך אלו שבחנתם.

בקיצור – יותר חשוב, לא לדחות ולהתחיל לטפל בקשיים.

ד"ר רונית שרון ומכון קשרים בטלויזיה

סיפורים מהקליניקה וטיפים מעניינים על ייעוץ וטיפול זוגי ואישי

לדעת לבקש סליחה ולדעת לסלוח, זה כח!

נישואים 'פרק ב' - איך מתחילים הכל מחדש....? אתגרים וטיפים

כך תשמרו על זוגיות טובה לאורך שנים

אובדן התשוקה – מה לעשות כשמתחילה השגרה ביחסים ויש סימנים שהקשר נגמר?

רווקות מאוחרת - "אני לא מצליחה למצוא זוגיות ולגמרי מיואשת. מה לעשות??"

האם ניתן לשקם אמון וקשר זוגי לאחר בגידה? ואיך טיפול זוגי יכול לעזור לחזור לשיגרת יחסים תקינה?

"בעלי ואני לא מפסיקים לריב ויש בינינו המון מרירות. מה לעשות?"

בדידות וקשיים אצל נשים ואמהות בעידן המודרני

סיפורים מהקליניקה על טיפולים אישיים

כל מה שצריך לדעת כדי להתקדם למקום טוב יותר

לראות את העולם דרך המשקפיים הנכונות

כנסו לתהליך עכשיו!

שיחת הכוונה ללא עלות לפונים מהאתר

צרו קשר עם רונית