מכון קשרים
בהנהלת ד"ר רונית שרון

שלום ונעים מאד!

מאז שאני זוכרת את עצמי, נטוע בי הרצון לסייע לכמה שיותר אנשים להגיע לחיים רגועים ומספקים. מתוך אמונה שבכל אחת ואחד מאתנו יש כוחות פנימיים להגשים זאת, הרצון הזה ממשיך להניע אותי יום יום.

בין היתר, אני מגישה פינה בערוץ 13 העוסקת בייעוץ זוגי ואישי, אני מרצה באוניברסיטה העברית ובפני פורומים מקצועיים ואני מכשירה מטפלות ומטפלים צעירים. ולפני כשני עשורים הקמתי את 'מכון קשרים', הממשיך לצמוח ולצבור סיפורי הצלחה רבים בפתרון קשיים אישיים וזוגיים. 

מכון קשרים מתמחה בייעוץ וטיפול זוגי ואישי ויש לנו סניפים בירושלים, תל אביב ורחובות. המכון זכה לאחרונה בהכרה ייחודית של האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי, הכרה המעידה על הרמה המקצועית הגבוהה של המכון ושל צוות המטפלות והיועצים שלו. 

במהלך השנים פיתחתי את שיטת FIT, "שיטה אינטגרטיבית ממוקדת", המוגדרת בזמן, המוכחת כמתאימה במיוחד ליחידים וזוגות החווים קושי ומשבר, והמחפשים שינוי חיובי בחייהם. בתהליך ממוקד וקצר, אנו מזהים את מוקדי הקושי שלכם אבל גם את הכוחות והחוזקות שהתברכתם בהם, באמצעותם תרכשו ארגז-כלים אפקטיבי לשיפור מערכות היחסים שלכם: עם עצמכם, עם בני זוגכם ועם משפחתכם.

מרגש אותי בכל פעם לגלות, שהשיטה עובדת, עם 91% הצלחה בפתרון קשיים ומשברים, ואני שמחה על האפשרות להציג את הפתרון גם עבורכם! 

החזון שלנו במכון הוא להעצים לכם את השמחה בחיים האישיים, הזוגיים והמשפחתיים. המכון מעמיד לרשותכם צוות מקצועי, קשוב ומנוסה של יועצים ומטפלות, ובאמצעות שיטת FIT הם יסייעו לכם להשיג את השינוי המיוחל. זאת תוך לימוד כלים ומיומנויות להתמודדות שקולה עם האתגרים והקשיים, כלים שיאפשרו לכם גם לחזק גם את הביטחון העצמי וגם למקסם את היכולות שלכם. כך תוכלו ליהנות מחיים טובים ומספקים יותר. 

 

ד"ר רונית שרון ומכון קשרים בטלויזיה

סיפורים מהקליניקה וטיפים מעניינים על ייעוץ וטיפול זוגי ואישי

לדעת לבקש סליחה ולדעת לסלוח, זה כח!

נישואים 'פרק ב' - איך מתחילים הכל מחדש....? אתגרים וטיפים

כך תשמרו על זוגיות טובה לאורך שנים

אובדן התשוקה – מה לעשות כשמתחילה השגרה ביחסים ויש סימנים שהקשר נגמר?

רווקות מאוחרת - "אני לא מצליחה למצוא זוגיות ולגמרי מיואשת. מה לעשות??"

האם ניתן לשקם אמון וקשר זוגי לאחר בגידה? ואיך טיפול זוגי יכול לעזור לחזור לשיגרת יחסים תקינה?

"בעלי ואני לא מפסיקים לריב ויש בינינו המון מרירות. מה לעשות?"

בדידות וקשיים אצל נשים ואמהות בעידן המודרני

שיטת FIT: שינוי חיובי תוך זמן קצר

השיטה הייחודית של מכון קשרים להשגת פתרונות מקצועיים לקשיים שלכם - עם 91% הצלחה

שיטת FIT של 'מכון קשרים' ממוקדת ביצירת שינוי חיובי, תוך זמן קצר. ומוכיחה שוב ושוב, ששילוב החוזקות והכוחות שלכם, עם ארגז הכלים האפקטיבי שתרכשו, הוא שילוב שעובד, עם 91% הצלחה!

שיטת FIT – "שיטה אינטגרטיבית ממוקדת" והמוגדרת בזמן, פותחה על ידי ד"ר רונית שרון בתקופת עבודת המחקר שלה והותאמה לצרכים העדכניים של העידן המודרני. עידן בו מצד אחד, ייעוץ וטיפול זוגי ואישי כבר אינם מקור לבושה ומזמן הפכו לסמל סטאטוס. ומצד שני אנשים מצפים לתוצאות כאן ועכשיו ובתקציב סביר.

השיטה משלבת את האסכולות המובילות בתחום הייעוץ והטיפול וכך, היא אינה מאלצת אתכם 'להתאים את עצמכם לשיטה'… כפי שקורה לעתים קרובות בתהליכים טיפוליים, אלא מתאימה את התהליך אליכם. בשיטת FIT תכנית השינוי 'נתפרת כחליפה' ובהתאמה למאפיינים ולאתגר הייחודי שלכם. והפתרון ממוקד בחוזקות ובכוחות שלכם, אותם אנו מתעלים לטובת לימוד כלים וטכניקות חדשים ואפקטיביים, שיקדמו אתכם לשנוי המיוחל. כל זאת בתהליך חוויתי ומעצים.

לעומת שיטות בהן הטיפול עלול להמשך שנים, שיטת FIT גם מותאמת לעידן המודרני בו אנשים מצפים לראות תוצאות 'כאן ועכשיו'. לתכנית המפגשים יש התחלה ויש סוף מוגדר, באופן המאפשר לכם לחולל את השינוי המיוחל תוך זמן קצר ובתקציב ידוע מראש.

בהתבסס על ייעוץ וליווי של מאות מקרים, נמצא כי המשך הנכון והאופטימלי המאפשר את השגת יעדי הטיפול הזוגי או האישי, הינו 4-6 חודשים. זה הממוצע ותכנית המפגשים מותאמת כמובן לכל מקרה לגופו. 

במפגשים הראשונים נזהה את מוקדי הקושי שלכם ונבין את ההשלכות שלהם על חייכם. אבל בשיטת FIT אנו מאתרים גם את החוזקות והכוחות שלכם ו"מעבירים אותם" למרכז הבמה!  באמצעותם תוכלו לרכוש את ארגז-הכלים ליצירת השינוי. בשלב זה אנחנו מוכנים לבנות יחד אתכם את תכנית העבודה ולשרטט את מפת הדרכים להשגת היעד!

בשלב הבא נלמד ונתרגל טכניקות וכלים מגוונים שיסייעו לכם לנהל ולווסת את המתחים והקשיים, שעד כה הם אלו שניהלו אתכם… נתמקד גם בכוחות שלכם ונלמד לתעל אותם לחיזוק הביטחון העצמי שלכם. נלמד איך "לשבור סיטואציה" בעת לחץ ומשבר ונרכוש כלים אופרטיביים להתנהלות שקולה, מאוזנת ומקדמת בחיי היומיום.

בסיום התכנית אנחנו לומדים איך לשמר את ההישגים שצברנו במהלך המפגשים, באופן שתוכלו ליהנות מהם גם בטווח הארוך ומבלי להזדקק למפגשים נוספים. 

תכנית המפגשים כוללת רישום ב"יומן מסע" אישי, יומן שילווה אתכם במהלך המפגשים גם לאחר סיום התכנית. יומן המסע יסייע בידיכם לרענן את הכלים שרכשתם ולשמר את ההישגים המשמעותיים שהשגתם. 

הצוות של מכון קשרים
כאן בשבילכם עם המון רגישות ומקצועיות

אביגיל כהן אחימן

ייעוץ וטיפול זוגי ואישי
מנהלת סניף ירושלים של מכון קשרים

"אני מאמינה ביכולת של האדם ליצור שינוי במערכות יחסים משמעותיות בחייו, באמצעות התבוננות אמיצה פנימה והחוצה, וביכולת להעניק לעצמו ולמשפחתו אהבה ולקבל אהבה בחזרה, המרפאת פצעים"

רונית מחמלי

ייעוץ וטיפול זוגי ואישי והנחיית הורים
מנהלת סניף תל אביב של מכון קשרים

"אני מאמינה שעל מנת לצמוח, חשוב לתת מקום לתחושות שלנו, גם הכמוסות ביותר. בתוך המרחב הזוגי חשוב לאפשר תקשורת מקרבת ודיאלוג. אלו הם המפתחות לאושר שאנחנו מחפשים ביחד ואני כאן עבורכם לשם כך"

שרון אפרתי

ייעוץ וטיפול זוגי ואישי והנחיית הורים
מנהלת סניף רחובות של מכון קשרים

"בהתמודדות מול משבר, אני רואה חשיבות רבה בראיית האדם במרכז, ומאמינה ביכולת האדם להוביל לשינוי אמיתי בחייו. באמצעות שיטת הטיפול האינטגרטיבית, אני מתמקדת בשיפור איכות חייו, דרך הבנת מוקדי הקושי והקניית כלים אופרטיביים להתמודדות עם המשבר"

 

 

 

https://sharonefrati.wixsite.com/website

ד"ר פועה מן מצר

ייעוץ וטיפול זוגי ואישי
סניף ירושלים של מכון קשרים

"אני מאמינה שאפשר להבין את האדם, מתוך הקשרי חייו וקשריו עם האנשים שסביבו, ותוך כבוד לייחודיות שלו ושל בחירותיו. מאמינה בכוחי לסייע לכל אחד ואחת מכם למצוא את נקודות האושר והסיפוק שלכם ולצמוח מתוכן"

יעל בן דוד

ייעוץ וטיפול אישי
סניף ירושלים של מכון קשרים

אני מאמינה בהקשבה פנימית ובתהליך משותף להכרת ה"אני" של כל אחד ואחת מכם, ומתוך כך לחיות ולפעול בתחושת חופש ובחירה"

יעל מתמחה גם בטיפול במתבגרים

דפנה רובין

ייעוץ וטיפול זוגי ואישי
סניף תל אביב של מכון קשרים


"טיפול הוא הזדמנות של אחד, אחת, זוג או משפחה; לעצור, להתבונן פנימה וללמוד; כל אחד את עצמו, את רעהו ואת הקשרים בחייו. זהו מסע מאתגר, לעבר השלמה, התפתחות וגדילה. יחד ובנפרד. אשמח לצעוד במסע הזה שלכם, לצדכם."

נפתלי אברמזון

ייעוץ וטיפול זוגי ואישי
סניף ירושלים של מכון קשרים

"אני מאמין שחוויית התהליך והקשר הטיפולי מרפאים ומקדמים את האדם לבחירות חופשיות ועוצמתיות, במקומות שהיו מבולבלים לפני כן. אני רוצה להקשיב ולפעול באומץ יחד עמכם בכדי להשיג עבורכם צמיחה, מודעות, איזון ושלווה".

יש לכם עוד שאלות?

הנה תשובות לשאלות הנפוצות שקיבלנו

שאלות בנושא ייעוץ וטיפול אישי

ייעוץ או טיפול אישי מיועד לכל מי שמתמודד עם קושי ומעוניין לפתור אותו ולשפר את איכות החיים באופן משמעותי. בין אם הקושי הוא עמוק ומתמשך ובין אם הוא קושי נקודתי. 

כולנו חווים בתקופות מסוימות בחיינו חוויות של קושי ומשבר. זה יכול להיות קושי המוביל למשבר עמוק, כמו: חרדות ודיכאון מתמשכים. אבל זה יכול להיות גם קושי נקודתי, כמו למשל: קושי במערכות יחסים, עצב, דימוי עצמי ירוד, מתח, בדידות, וכדומה. 

בין אם הקושי הוא עמוק ומתמשך ובין אם הוא קושי נקודתי, הדרך היעילה ביותר לפתור אותו היא באמצעות פניה לאיש או אשת מקצוע מתחום הייעוץ והטיפול. להתייעץ או לפנות לטיפול כבר מזמן לא נחשב דבר שיש להתבייש בו ובסקטורים נרחבים טיפול אף הפך לסמל סטאטוס, ואנשים רבים מבקשים להתייעץ ולרכוש כלים, דבר המשפר את איכות חייהם ללא מאמץ גדול.  

התשובה הקצרה היא שלייעוץ או טיפול כדאי לפנות בכל פעם שיש קושי או קונפליקט חוזר ולא פתור או סוגיה המקשה עליכם בחיי היום יום (והלילה..). 

תשובה קצת יותר ארוכה היא שאם הגעתם לכאן… כנראה שאתם כבר חושבים שמשהו השתבש באורח החיים שלכם, או עלול להשתבש, ולכן כדאי לכם לפנות לייעוץ. חבל להתעכב ולאפשר לקושי להמשיך לשלוט באורח חייכם. הקושי גם עלול להפוך 'לשריפה', שיהיה קשה לכבות. לעומת זאת, יעוץ מקצועי אובייקטיבי של איש או אשת מקצוע, ישיג בדרך כלל שיפור מהיר באיכות החיים שלכם ויחסוך גם את התסכול הנוסף והנלווה להתמודדות עצמית, שהיא סוביקטיבית ואינטואיטיבית. 

כמובן שהעוצמה של הקונפליקטים ותדירות הופעתם בחיי היום יום שלכם, משפיעים על העיתוי של הפניה. אבל כאמור, אם התחלתם לחפש פתרון לקושי שלכם והגעתם לכאן, זה סימן שהעניין מתחיל להטריד אתכם וזה כנראה העיתוי הנכון לפנות להתייעצות ראשונית. לא כדאי לדחות זאת…

אפשר גם ללחוץ כאן ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד"ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה. 

חד משמעית כן. 

הניסיון המצטבר בעולם ובמכון קשרים מעיד כי אנשים המגיעים בלי דעות קדומות, יצליחו לעשות שינוי חיובי בחייהם בפרק זמן קצר. לשיטת FIT של מכון קשרים למשל, יש 91% הצלחה. המחקרים מראים כי מי שחווה קושי משמעותי וממשיך לנסות לפתור אותו לבד ובלי להסתייע באנשי מקצוע, עלול לקבע את הדפוסים, המייצרים אצלו שוב ושוב קושי ומשבר.

כמובן ששינוי לטווח ארוך מחייב את שימור ההישגים שתשיגו במהלך תכנית הייעוץ. בשיטת FIT של מכון קשרים מוקדשת תשומת לב מיוחדת לטכניקות המסייעות לפרט להמשיך לתרגל ולשמר את ההישגים גם בטווח הארוך. 

אפשר גם ללחוץ כאן ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד"ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה. 

התשובה הלא מפתיעה ל"שאלת מיליון הדולר", היא שזה תלוי…

כמו בכל תחום, עלות פגישה משתנה ותלויה מאד בהשכלה, בניסיון, באזור המגורים (באזור המרכז יותר יקר) ובביקוש הקיים לאיש או לאשת המקצוע הספציפי. המחירים נעים בדרך כלל בין 300-500 ש"ח לפגישה ולעתים אף יותר. מכון קשרים מקפיד לשמור על איזון ומשתדל מאד להנגיש את הרמה המקצועית הגבוה של ד"ר רונית שרון ושל צוות המכון במחירים הוגנים, ונמצא באמצע הטווח הנ"ל.

ישנן שיטות טיפול בהן איך הגדרה או תחימה של משך הטיפול ותכנית המפגשים עלולה להמשך חודשים רבים ואף שנים ארוכות. במקביל, מאחר שבעידן המודרני אנשים מצפים לתוצאות 'כאן ועכשיו', התפתחו שיטות קצרות מועד. שיטת FIT של מכון קשרים מותאמת לציפיה חשובה זו ולכל תכנית מפגשים יש התחלה ויש סוף, בדרך כלל לאחר 4 חודשים. באופן המאפשר לכם תוך זמן קצר ובתקציב ידוע מראש, לחולל את השינוי שאתם כה מצפים לו. 

בדומה לתחומים רבים בחיינו, גם בתחום זה המבחר של אנשי המקצוע הוא גדול ומגוון. ואף יכול להיות מבלבל, באופן המקשה עלינו להחליט במי לבחור. הבעיה שהתלבטות כזאת עלולה לעכב שלא לצורך את תחילת הטיפול בקושי או במשבר שלנו. ואנחנו מאבדים זמן יקר באופן שהקושי או המשבר עלולים להעמיק, רק בגלל שאנחנו מתקשים להחליט במי לבחור.

החדשות הטובות הן, שמרבית המטפלים והיועצים בישראל טובים ועברו הכשרה מקצועית של שנים רבות. בחינה של שתיים עד שלוש אופציות אמורה להספיק. לאחר שתצמצמו את הרשימה ותבררו את הרמה המקצועית, את שיטה הטיפול ואת העלות, מומלץ להחליט ולהתחיל בתכנית המפגשים תוך זמן קצר. ככל שתמשיכו להתלבט אול חפש אדם "עוד יותר מתאים", הנזק שיכול להיגרם מדחיית הטיפול בבעיה הוא משמעותי.

בקיצור – יותר חשוב, לא לדחות ולהתחיל לטפל בבעיה. 

שאלות בנושא ייעוץ וטיפול זוגי

ייעוץ וטיפול זוגי מיועד לכל מי שמתמודד עם קושי וקונפליקטים זוגיים ומבקש לפתור אותם ולשפר את איכות החיים באופן משמעותי. בין אם הקונפליקט הוא משבר עמוק ומתמשך ובין אם הוא נקודתי. 

זוגיות יכולה להיות מאד טובה ומתגמלת. במקביל, כולנו מתמודדים בתקופות מסוימות עם קשיים בזוגיות. אנו חיים יחד 24/7 וזה טבעי שנוצרים קונפליקטים. זה יכול להיות קונפליקט המוביל למשבר עמוק, כמו עקב בגידה או ריבים בלתי פוסקים. אבל זה יכול להיות גם קונפליקטים נקודתיים, סביב: חינוך הילדים, הוצאת כספים, תקשורת שלילית, חלוקת תפקידים, משפחות המוצא, או סתם מאבקי כח ואגו.

בין אם הקונפליקט הוא משבר עמוק ומתמשך ובין אם הוא נקודתי, הדרך היעלה ביותר לפתור קשיים וקונפליקטים זוגיים היא באמצעות פניה לאיש או אשת מקצוע מתחום הייעוץ והטיפול. להתייעץ או לפנות לטיפול כבר מזמן לא נחשב דבר שיש להתבייש בו ובסקטורים נרחבים טיפול אף הפך לסמל סטאטוס. ואנשים רבים מבקשים להתייעץ ולרכוש כלים, דבר המשפר את איכות חייהם ללא מאמץ גדול. כיום יש רבים שאף עושים זאת לפני החתונה משום שהם מבקשים לקבל מראש תובנות וכלים לניהול זוגיות.

התשובה הקצרה היא שלייעוץ או טיפול זוגי כדאי לפנות בכל פעם שיש קושי או קונפליקט חוזר ולא פתור או סוגיה המקשה עליכם בחיי היום יום (והלילה..). 

תשובה קצת יותר ארוכה היא שאם הגעתם לכאן… כנראה שאתם כבר חושבים שמשהו השתבש בזוגיות שלכם, או עלול להשתבש, ולכן כדאי לכם לפנות לייעוץ. חבל להתעכב ולאפשר לקושי להמשיך לשלוט באורח חייכם. הקושי גם עלול להפוך 'לשריפה', שיהיה קשה לכבות. לעומת זאת, יעוץ מקצועי אובייקטיבי של איש או אשת מקצוע, ישיג בדרך כלל שיפור מהיר באיכות החיים שלכם ויחסוך גם את התסכול הנוסף והנלווה להתמודדות עצמית, שהיא סוביקטיבית ואינטואיטיבית. 

כמובן שהעוצמה של הקונפליקטים ותדירות הופעתם בחיי היום יום שלכם, משפיעים על העיתוי של הפניה. אבל כאמור, אם התחלתם לחפש פתרון לקושי שלכם והגעתם לכאן, זה סימן שהעניין מתחיל להטריד אתכם וזה כנראה העיתוי הנכון לפנות להתייעצות ראשונית. לא כדאי לדחות זאת…

אפשר גם ללחוץ כאן ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד"ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה. 

חד משמעית כן. 

הניסיון המצטבר בעולם ובמכון קשרים מעיד כי אנשים המגיעים בלי דעות קדומות, יצליחו לעשות שינוי חיובי בזוגיות שלהם בפרק זמן קצר. לשיטת FIT של מכון קשרים למשל, יש 91% הצלחה. המחקרים מראים כי מי שמתמודד עם קושי משמעותי וממשיך לנסות לפתור אותו לבד, בלי להסתייע באנשי מקצוע, עלול לקבע את הדפוסים הגורמים שוב ושוב קושי ומשבר.

כמובן ששינוי לטווח ארוך מחייב את שימור ההישגים שתשיגו במהלך תכנית הייעוץ והטיפול הזוגי. בשיטת FIT של מכון קשרים מוקדשת תשומת לב מיוחדת לטכניקות המסייעות לזוגות להמשיך לתרגל ולשמר את ההישגים גם בטווח הארוך. 

אפשר גם ללחוץ כאן ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד"ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה. 

התשובה הלא מפתיעה ל"שאלת מיליון הדולר", היא שזה תלוי…

כמו בכל תחום, עלות פגישה משתנה ותלויה מאד בהשכלה, בניסיון, באזור המגורים (באזור המרכז יותר יקר) ובביקוש הקיים לאיש או לאשת המקצוע הספציפי. המחירים נעים בדרך כלל בין 300-500 ש"ח לפגישה ולעתים אף יותר. מכון קשרים מקפיד לשמור על איזון ומשתדל מאד להנגיש את הרמה המקצועית הגבוה של ד"ר רונית שרון ושל צוות המטפלות במכון במחירים הוגנים, ונמצא באמצע הטווח הנ"ל

ישנן שיטות טיפול בהן איך הגדרה או תחימה של משך הטיפול ותכנית המפגשים עלולה להמשך חודשים רבים ואף שנים ארוכות. במקביל, מאחר שבעידן המודרני אנשים מצפים לתוצאות 'כאן ועכשיו', התפתחו שיטות קצרות מועד. שיטת FIT של מכון קשרים מותאמת לציפיה חשובה זו ולכל תכנית מפגשים יש התחלה ויש סוף, בדרך כלל לאחר 4 חודשים. באופן המאפשר לכם תוך זמן קצר ובתקציב ידוע מראש, לחולל את השינוי שאתם כה מצפים לו.

בדומה לתחומים רבים בחיינו, גם בתחום זה המבחר של אנשי המקצוע הוא גדול ומגוון. ואף יכול להיות מבלבל, באופן המקשה עלינו להחליט במי לבחור. הבעיה שהתלבטות כזאת עלולה לעכב שלא לצורך את תחילת הטיפול במשבר שלנו. ואנחנו מאבדים זמן יקר והמשבר עלול להעמיק, רק בגלל שאנחנו מתקשים להחליט במי לבחור.

החדשות הטובות הן, שמרבית המטפלים והיועצים בישראל טובים ועברו הכשרה מקצועית של שנים רבות. בחינה של שתיים עד שלוש אופציות יכולה להספיק. לאחר שתצמצמו את הרשימה ותבררו את הרמה המקצועית, את שיטה הטיפול ואת העלות, מומלץ להחליט ולהתחיל בתכנית המפגשים תוך זמן קצר. ככל שתמשיכו להתלבט, הנזק שיכול להגרם מדחיית הטיפול בבעיה הוא משמעותי.

בקיצור – יותר חשוב, לא לדחות ולהתחיל לטפל בבעיה. 

10 שאלות ותגלו האם ייעוץ או טיפול יכולים לעזור לכם!

השיבו על שאלון קצר ותקבלו מד"ר רונית שרון חוות דעת מקצועית ללא עלות, שתסייע בידיכם לקבל החלטה שקולה.

מלאו פרטים (השם אינו חובה) ותקבלו את השאלון במייל. השאלון וחוות הדעת דיסקרטיים ונשמרים בסודיות מוחלטת!

צרו קשר עם רונית