מכון קשרים
בהנהלת ד"ר רונית שרון

שלום ונעים מאד!

מאז שאני זוכרת את עצמי, נטוע בי הרצון לסייע לכמה שיותר אנשים להגיע לחיים רגועים ומספקים. מתוך אמונה שבכל אחת ואחד מאתנו יש כוחות פנימיים להגשים זאת, הרצון הזה ממשיך להניע אותי יום יום.

בין היתר, אני מגישה פינה בערוץ 13 העוסקת בייעוץ זוגי ואישי, אני מכשירה מטפלים ומרצה באוניברסיטה העברית ובפני פורומים מקצועיים. ולפני כשני עשורים הקמתי את 'מכון קשרים', הצובר סיפורי הצלחה רבים בפתרון קשיים אישיים וזוגיים.

מכון קשרים מתמחה בתחום הייעוץ והטיפול הזוגי והאישי וזכה בהכרה ייחודית של האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי, הכרה המעידה על הרמה המקצועית הגבוהה של המכון ושל צוות המטפלות והמטפלים שלו. החזון של המכון הוא להעצים לכם את השמחה בחיים האישיים, הזוגיים והמשפחתיים.

במהלך השנים פיתחתי את שיטת FIT, "שיטה אינטגרטיבית ממוקדת", המוגדרת בזמן, המוכחת כמתאימה במיוחד ליחידים וזוגות החווים קושי ומשבר, והמחפשים שינוי חיובי בחייהם. בתהליך ממוקד וקצר השיטה מאפשרת לזהות את גם הכוחות שהתברכתם בהם וגם את מוקדי הקושי שלכם, ומסייעת לרכוש ארגז כלים אפקטיבי לשיפור מערכות היחסים שלכם: עם עצמכם, עם בני זוגכם ועם משפחתכם.

מרגש אותי בכל פעם לגלות, שלשיטה יש 91% אחוזי הצלחה וסיפורי הצלחה רבים בפתרון משברים. ואני שמחה על האפשרות להציג פתרון גם עבורכם!

המכון מעמיד לרשותכם צוות מקצועי, קשוב ומנוסה של יועצים, מטפלות ומטפלים, ובאמצעות שיטת FIT הם יסייעו לכם להשיג את השינוי המיוחל. זאת תוך לימוד מיומנויות וכלים להתמודדות שקולה עם האתגרים והקשיים, שיאפשרו לכם גם לחזק את הביטחון העצמי ולמקסם את היכולות והחוזקות שלכם, כך שתוכלו ליהנות מחיים טובים ומספקים יותר.

למכון קשרים שלשה סניפים לשירותכם: בתל אביב, בירושלים וברחובות וניתן גם להפגש אונליין ב zoom

ד"ר רונית שרון ומכון קשרים בטלויזיה

סיפורים מהקליניקה וטיפים מעניינים על ייעוץ וטיפול זוגי ואישי

לדעת לבקש סליחה ולדעת לסלוח, זה כח!

נישואים 'פרק ב' - איך מתחילים הכל מחדש....? אתגרים וטיפים

כך תשמרו על זוגיות טובה לאורך שנים

אובדן התשוקה – מה לעשות כשמתחילה השגרה ביחסים ויש סימנים שהקשר נגמר?

רווקות מאוחרת - "אני לא מצליחה למצוא זוגיות ולגמרי מיואשת. מה לעשות??"

האם ניתן לשקם אמון וקשר זוגי לאחר בגידה? ואיך טיפול זוגי יכול לעזור לחזור לשיגרת יחסים תקינה?

"בעלי ואני לא מפסיקים לריב ויש בינינו המון מרירות. מה לעשות?"

בדידות וקשיים אצל נשים ואמהות בעידן המודרני

שיטת FIT - שינוי חיובי תוך זמן קצר

השיטה הייחודית של מכון קשרים לפתרונות ייעוץ וטיפול מקצועיים - עם 91% הצלחה

שיטת FIT של 'מכון קשרים' ממוקדת ביצירת שינוי חיובי, תוך זמן קצר. ומוכיחה שוב ושוב, ששילוב החוזקות והכוחות שלכם, עם ארגז הכלים האפקטיבי שתרכשו, הוא שילוב מנצח – עם 91% הצלחה!

שיטת FIT – "שיטה אינטגרטיבית ממוקדת" ומוגדרת בזמן, פותחה על ידי ד"ר רונית שרון במהלך עבודת המחקר שלה והותאמה לצרכים העדכניים של העידן המודרני. עידן בו מצד אחד, ייעוץ וטיפול זוגי ואישי כבר מזמן אינם מקור לבושה ואף הפכו לסמל סטאטוס. ומצד שני אנשים מצפים לתוצאות כאן ועכשיו ובתקציב סביר.


בהתבסס על ליווי של מאות מקרים, נמצא כי המשך הנכון והאופטימלי המאפשר את השגת יעדי הטיפול הזוגי או האישי, הינו 4-6 חודשים, והוא תמיד מותאם למורכבות של המקרה.

במפגשים הראשונים נאתר את החוזקות והכוחות שלכם ו"נעביר" אותם למרכז הבמה! נזהה גם את מוקדי הקושי שלכם ונבין את ההשלכות שלהם על חייכם. בשלב זה אנחנו מוכנים לבנות יחד אתכם את תכנית העבודה ולשרטט את מפת הדרכים שתקנה לכם את ארגז הכלים ליצירת השינוי.

בשלב הבא נלמד ונתרגל טכניקות וכלים מגוונים שיסייעו לכם לנהל ולווסת את המתחים והקשיים, שעד כה הם אלו שניהלו אתכם… נתמקד גם בכוחות שלכם ונלמד לתעל אותם לחיזוק הביטחון העצמי שלכם. נלמד איך "לשבור סיטואציה" בעת לחץ ומשבר ונרכוש כלים אופרטיביים להתנהלות שקולה, מאוזנת ומקדמת בחיי היומיום.

תכנית המפגשים כוללת רישום ב"יומן מסע" אישי, יומן שילווה אתכם במהלך המפגשים גם לאחר סיום התכנית, דבר שיסייע בידיכם לרענן את הכלים שרכשתם ולשמר את ההישגים המשמעותיים שהשגתם.

הצוות של מכון קשרים
כאן בשבילכם עם המון רגישות ומקצועיות

אביגיל כהן אחימן

ייעוץ וטיפול אישי, זוגי ומשפחתי
מנהלת את סניף ירושלים של מכון קשרים

"אני מאמינה ביכולת של האדם ליצור שינוי במערכות יחסים משמעותיות בחייו, באמצעות התבוננות אמיצה פנימה והחוצה, וביכולת להעניק אהבה לעצמו ולמשפחתו אהבה ולקבל ומאחרים אהבה, המרפאת פצעים"

רונית מחמלי

ייעוץ וטיפול אישי, זוגי ומשפחתי והנחיית הורים
מנהלת את סניף תל אביב של מכון קשרים

"אני מאמינה שחשוב לתת מקום לתחושות שלנו, גם הכמוסות ביותר, עלמנת לצמוח. בתוך המרחב הזוגי חשוב לאפשר תקשורת מקרבת ודיאלוג. אלו הםהמפתחות לאושר שאנחנו מחפשים ביחד ואני כאן עבורכם לשם כך"

שרון אפרתי

ייעוץ וטיפול אישי, זוגי והנחיית הורים
מנהלת את סניף רחובות של מכון קשרים

"בהתמודדות מול משבר, אני רואה חשיבות רבה בראיית האדם במרכז, ומאמינה ביכולת האדם להוביל לשינוי אמיתי בחייו. באמצעות שיטת הטיפול האינטגרטיבית, אני מתמקדת בשיפור איכות חייו, דרך הבנת מוקדי הקושי והקניית כלים אופרטיביים להתמודדות עם המשבר"

https://sharonefrati.wixsite.com/website

ד"ר פועה מן מצר

ייעוץ וטיפול אישי, זוגי ומשפחתי ד"ר למדעי המוח
סניף ירושלים של מכון קשרים

"אני מאמינה שאפשר להבין את האדם, מתוך הקשרי חייו וקשריו עם האנשים שסביבו, ותוך כבוד לייחודיות שלו ושל בחירותיו. מאמינה בכוחי לסייע לכל אחד ואחת למצוא את נקודות האושר והסיפוק שלכם ולצמוח מתוכן"

יעל בן דוד

ייעוץ וטיפול אישי
סניף ירושלים של מכון קשרים

אני מאמינה בהקשבה פנימית ובתהליך משותף להכרת ה"אני" של כל אחד ואחת מכם, ומתוך כך לחיות ולפעול בתחושת חופש ובחירה"

דפנה רובין

ייעוץ וטיפול אישי זוגי ומשפחתי
סניף תל אביב של מכון קשרים


"טיפול הוא הזדמנות של אחד, אחת, זוג או משפחה; לעצור, להתבונן פנימה וללמוד; כל אחד את עצמו, את רעהו ואת הקשרים בחייו. זהו מסע מאתגר, לעבר השלמה, התפתחות וגדילה. יחד ובנפרד. אשמח לצעוד במסע הזה שלכם, לצדכם."

נפתלי אברמזון

ייעוץ וטיפול אישי וזוגי
סניף ירושלים של מכון קשרים

"אני מאמין שחוויית התהליך והקשר הטיפולי מרפאים ומקדמים את האדם לבחירות חופשיות ועוצמתיות, במקומות שהיו מבולבלים לפני כן. אני רוצה להקשיב ולפעול באומץ יחד עמכם בכדי להשיג עבורכם צמיחה, מודעות, איזון ושלווה עבורכם".

אנחנו בטוחים שיש לכם עדיין שאלות

אספנו לכם את התשובות לשאלות
הנפוצות שקיבלנו

שאלות בנושא ייעוץ וטיפול אישי

כולנו חווים בתקופות מסוימות בחיינו חוויות של קושי ומשבר. זה יכול להיות קושי המוביל למשבר עמוק, כמו: חרדות ודיכאון מתמשכים. אבל זה יכול להיות גם קושי נקודתי, כמו למשל: קושי במערכות יחסים, עצב, דימוי עצמי ירוד, מתח, בדידות, וכדומה. ייעוץ וטיפול אישי מיועד לכל מי שחווה קושי ומעוניין לפתור אותו ולשפר את איכות החיים באופן משמעותי. בין אם הקושי הוא עמוק ומתמשך ובין אם הוא קושי נקודתי.

הדרך היעילה ביותר לעשות זאת היא באמצעות פניה לאיש או אשת מקצוע מתחום הייעוץ והטיפול. להתייעץ או לפנות לטיפול כבר מזמן לא נחשב דבר שיש להתבייש בו ובסקטורים נרחבים טיפול אף הפך לסמל סטאטוס. ואנשים רבים מבקשים להתייעץ ולרכוש כלים, דבר המשפר את איכות חייהם ללא מאמץ גדול.

התשובה הקצרה היא שלייעוץ או טיפול אישי כדאי לפנות כאשר מתעורר קושי לא פתור או ישנה סוגיה המקשה עלינו בחיי היום יום (והלילה..).

תשובה קצת יותר ארוכה היא שאם הגעתם לכאן… כנראה שאתם חושבים שמשהו השתבש ולכן כדאי לכם לפנות לייעוץ. חבל להתעכב ולאפשר לקושי להמשיך לשלוט באורך חייכם. הוא עלול להחמיר ולהפוך ל'שריפה' שיהיה קשה לכבות. ייעוץ מקצועי אובייקטיבי של איש או אשת מקצוע, ישיג בדרך כלל שיפור מהיר באיכות החיים. זה יכול לחסוך גם זמן וגם את התסכול הנוסף הנלווה להתמודדות עצמית, שהיא סוביקטיבית ואינטואיטיבית. כמובן שהעוצמה של הקושי ותדירות הופעתו בחיי היום יום שלכם, משפיעים על העיתוי של הפניה, אבל כאמור, אם התחלתם לחפש פתרון לקושי שלכם והגעתם לכאן, זה העיתוי לפנות. לא כדאי לדחות!

אפשר גם ללחוץ כאן ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד"ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה. 

חד משמעית כן. הניסיון המצטבר בעולם ובמכון קשרים מעיד כי אנשים המגיעים בלי דעות קדומות ובלי אנטי…, יצליחו לעשות שינוי חיובי בחייהם בפרק זמן קצר. לשיטת FIT של מכון קשרים יש אין ספור סיפורי הצלחה עם 91% הצלחה. מי שחווה קושי ולא ינסה לפנות לייעוץ, עלול להמשיך ולשחזר את הדפוסים, המייצרים אצלו שוב ושוב קושי ומשבר.

כמובן ששינוי לטווח ארוך מחייב את שימור ההישגים שתשיגו במהלך תכנית הייעוץ. בשיטת FIT של מכון קשרים מוקדשת תשומת לב מיוחדת לטכניקות המסייעות לפרט להמשיך לתרגל ולשמר את ההישגים גם בטווח הארוך. 

אפשר גם ללחוץ כאן ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד"ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה. 

התשובה הלא מפתיעה ל"שאלת מיליון הדולר", היא שזה תלוי…

כמו בכל תחום, עלות פגישה משתנה ותלויה מאד בהשכלה, בניסיון, באזור המגורים (באזור המרכז יותר יקר) ובביקוש הספציפי הקיים לאיש או אשת המקצוע. המחירים נעים בדרך כלל בין 250 ש"ח ל 500 ש"ח לפגישה ולעתים אף יותר. מכון קשרים מקפיד לשמור על איזון ומשתדל מאד להנגיש את הרמה המקצועית הגבוה של ד"ר רונית שרון ושל צוות המכון במחירים הוגנים, ונמצא באמצע הטווח הנ"ל.

ישנן שיטות טיפול בהן איך הגדרה או תחימה של משך הטיפול ותכנית המפגשים עלולה להמשך חודשים רבים ואף שנים ארוכות. במקביל, מאחר שבעידן המודרני אנשים מצפים לתוצאות 'כאן ועכשיו', התפתחו שיטות קצרות מועד. שיטת FIT של מכון קשרים מותאמת לציפיה חשובה זו ולכל תכנית מפגשים יש התחלה ויש סוף, בדרך כלל לאחר 4 חודשים. באופן המאפשר לכם תוך זמן קצר ובתקציב ידוע מראש, לחולל את השינוי שאתם כה מצפים לו. 

בדומה לתחומים רבים בחיינו, גם בתחום זה המבחר של אנשי המקצוע הוא גדול ומגוון. ואף יכול להיות מבלבל, באופן המקשה עלינו להחליט במי לבחור. הבעיה שהתלבטות כזאת עלולה לעכב שלא לצורך את תחילת הטיפול בקושי או במשבר שלנו. ואנחנו מאבדים זמן יקר באופן שהקושי או המשבר עלולים להעמיק, רק בגלל שאנחנו מתקשים להחליט במי לבחור.

החדשות הטובות הן, שמרבית המטפלים והיועצים בישראל טובים ועברו הכשרה מקצועית של שנים רבות. בחינה של שתיים עד שלוש אופציות יכולה להספיק. לאחר שתצמצמו את הרשימה ותבררו את הרמה המקצועית, את שיטה הטיפול ואת העלות, מומלץ להחליט ולהתחיל בתכנית המפגשים תוך זמן קצר. ככל שתמשיכו להתלבט, הנזק שיכול להגרם מדחיית הטיפול בבעיה הוא משמעותי.

בקיצור – יותר חשוב, לא לדחות ולהתחיל לטפל בבעיה. 

שאלות בנושא ייעוץ וטיפול זוגי

זוגיות יכולה להיות מאד טובה ומתגמלת. במקביל, כולנו חווים בתקופות מסוימות קשיים בזוגיות, שמעצם הוויתה מייצרת קונפליקטים. זה יכול להיות קונפליקט המוביל למשבר עמוק, כמו עקב בגידה או ריבים בלתי פוסקים. אבל זה יכול להיות גם קונפליקטים נקודתיים, סביב: חינוך הילדים, הוצאת כספים, תקשורת שלילית, חלוקת תפקידים, משפחות המוצא, או סתם מאבקי כח ואגו.

ייעוץ וטיפול זוגי מיועד לכל מי שמתמודד עם קושי וקונפליקטים זוגיים ומבקש לפתור אותם ולשפר את איכות החיים באופן משמעותי. בין אם הקונפליקט הוא משבר עמוק ומתמשך ובין אם הוא נקודתי.

הדרך היעלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות פניה לאיש או אשת מקצוע מתחום הייעוץ והטיפול. להתייעץ או לפנות לטיפול כבר מזמן לא נחשב דבר שיש להתבייש בו ובסקטורים נרחבים טיפול אף הפך לסמל סטאטוס. ואנשים רבים מבקשים להתייעץ ולרכוש כלים, דבר המשפר את איכות חייהם ללא מאמץ גדול. כיום יש רבים שאף עושים זאת לפני החתונה משום שהם מבקשים לקבל מראש תובנות וכלים לניהול זוגיות.

התשובה הקצרה היא שלייעוץ או טיפול זוגי כדאי לפנות בכל פעם שיש קושי או קונפליקט חוזר ולא פתור או סוגיה המקשה עלינו בחיי היום יום (והלילה..).

תשובה קצת יותר ארוכה היא שאם הגעתם לכאן… כנראה שאתם כבר חושבים שמשהו השתבש בזוגיות שלכם, או עלול להשתבש, ולכן כדאי לכם לפנות לייעוץ. חבל להתעכב ולאפשר לקושי להמשיך לשלוט באורך חייכם. הקושי גם עלול להפוך 'לשריפה', שיהיה קשה לכבות. לעומת זאת, יעוץ מקצועי אובייקטיבי של איש או אשת מקצוע, ישיג בדרך כלל שיפור מהיר באיכות החיים ויחסוך גם את התסכול הנוסף והנלווה להתמודדות עצמית, שהיא סוביקטיבית ואינטואיטיבית.

כמובן שהעוצמה של הקונפליקטים ותדירות הופעתם בחיי היום יום שלכם, משפיעים על העיתוי של הפניה. אבל כאמור, אם התחלתם לחפש פתרון לקושי שלכם והגעתם לכאן, זה העיתוי לפנות. לא כדאי לדחות… .

אפשר גם ללחוץ כאן ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד"ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה.

חד משמעית כן. הניסיון המצטבר בעולם ובמכון קשרים מעיד כי אנשים המגיעים בלי דעות קדומות ובלי אנטי…, יצליחו לעשות שינוי חיובי בזוגיות שלהם בפרק זמן קצר. לשיטת FIT של מכון קשרים יש מאות סיפורי הצלחה עם 91% הצלחה. ומי שלא ינסה לפנות לייעוץ, עלול להמשיך ולשחזר את הדפוסים, הגורמים שוב ושוב קושי ומשבר.

כמובן ששינוי לטווח ארוך מחייב את שימור ההישגים שתשיגו במהלך תכנית הייעוץ והטיפול הזוגי. בשיטת FIT של מכון קשרים מוקדשת תשומת לב מיוחדת לטכניקות המסייעות לזוגות להמשיך לתרגל ולשמר את ההישגים גם בטווח הארוך.

אפשר גם ללחוץ כאן ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד"ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה.

התשובה הלא מפתיעה ל"שאלת מיליון הדולר", היא שזה תלוי…

כמו בכל תחום, עלות פגישה משתנה ותלויה מאד בהשכלה, בניסיון, באזור המגורים (באזור המרכז יותר יקר) ובביקוש הספציפי הקיים לאיש או אשת המקצוע. המחירים נעים בדרך כלל בין 250 ש"ח ל 500 ש"ח לפגישה ולעתים אף יותר. מכון קשרים מקפיד לשמור על איזון ומשתדל מאד להנגיש את הרמה המקצועית הגבוה של ד"ר רונית שרון ושל צוות המטפלות במכון במחירים הוגנים, ונמצא באמצע הטווח הנ"ל.

ישנן שיטות טיפול בהן איך הגדרה או תחימה של משך הטיפול ותכנית המפגשים עלולה להמשך חודשים רבים ואף שנים ארוכות. במקביל, מאחר שבעידן המודרני אנשים מצפים לתוצאות 'כאן ועכשיו', התפתחו שיטות קצרות מועד. שיטת FIT של מכון קשרים מותאמת לציפיה חשובה זו ולכל תכנית מפגשים יש התחלה ויש סוף, בדרך כלל לאחר 4 חודשים. באופן המאפשר לכם תוך זמן קצר ובתקציב ידוע מראש, לחולל את השינוי שאתם כה מצפים לו.

בדומה לתחומים רבים בחיינו, גם בתחום זה המבחר של אנשי המקצוע הוא גדול ומגוון. ואף יכול להיות מבלבל, באופן המקשה עלינו להחליט במי לבחור. הבעיה שהתלבטות כזאת עלולה לעכב שלא לצורך את תחילת הטיפול במשבר שלנו. ואנחנו מאבדים זמן יקר והמשבר עלול להעמיק, רק בגלל שאנחנו מתקשים להחליט במי לבחור.

החדשות הטובות הן, שמרבית המטפלים והיועצים בישראל טובים ועברו הכשרה מקצועית של שנים רבות. בחינה של שתיים עד שלוש אופציות יכולה להספיק. לאחר שתצמצמו את הרשימה ותבררו את הרמה המקצועית, את שיטה הטיפול ואת העלות, מומלץ להחליט ולהתחיל בתכנית המפגשים תוך זמן קצר. ככל שתמשיכו להתלבט, הנזק שיכול להגרם מדחיית הטיפול בבעיה הוא משמעותי.

בקיצור – יותר חשוב, לא לדחות ולהתחיל לטפל בבעיה.

10 שאלות ותגלו האם ייעוץ או טיפול יכולים לעזור לכם!

השיבו על שאלון קצר ותקבלו מד"ר רונית שרון חוות דעת מקצועית ללא עלות, שתסייע בידיכם לקבל החלטה שקולה.

מלאו פרטים (השם אינו חובה) ותקבלו את השאלון במייל. השאלון וחוות הדעת דיסקרטיים ונשמרים בסודיות מוחלטת!

צרו קשר עם רונית