מחזירים את שמחת החיים

ייעוץ וטיפול אישי במכון קשרים

אני ושמחת החיים שלי

שמחת חיים היא היסוד המרכזי להצלחה של כל אדם. היא מחזקת את הביטחון העצמי, מעצימה את יכולותינו,  טובה לבריאות שלנו ומשרה רוגע וביטחון על חיינו ועל סביבתנו הקרובה, במשפחה ובעבודה. אבל פגיעה בשמחת החיים, יכולה להיות קשה ואף הרסנית ובעלת השפעה שלילית על כל אלה.

כולנו חווים קשיים בתקופות מסוימות בחיינו, המשפיעים על שמחת החיים שלנו. זה מאד טבעי, במיוחד בעולם המודרני והאינטנסיבי. קונפליקטים משפחתיים, בעיות בעבודה, מעברים, אובדן, או פשוט אישיות רגישה, הם חלק מהקשיים המלווים את חיינו.

לפעמים הקשיים ‘נקודתיים’ וחולפים מהר. אבל לפעמים הם מתמשכים ומשפיעים לרעה על התפקוד שלנו ומלווים בחוויות של חרדה, עצב, דימוי עצמי נמוך, מתח, בדידות וכדומה.

כמו אנשים רבים, גם אנחנו לא תמיד מצליחים לצאת מהמשבר בעצמנו. גם כי קשה יותר להתמודד עם קושי לבד, אבל בעיקר משום שחסר לנו הידע והכלים להבנת המערכת הסבוכה המתרחשת אצלנו בעת משבר.

במצבים אלו בהחלט כדאי לכם לשקול לפנות לאנשי מקצוע המתמחים בייעוץ וטיפול פסיכולוגי, שכבר לא נחשב לדבר שיש להתבייש בו ומזמן הפך לסמל סטאטוס. לעומת זאת דחיית הטיפול בקשיים עלולה להחריף את המשבר ואת השלכותיו על חיינו ועל חיי יקירינו.

בקיצור, אם שמחת החיים שלכם לא בשיאה, בתהליך קצר וממוקד בשיטת FIT של מכון קשרים, נעזור לכם להיזכר בכוחות ובחוזקות שלכם וביסודות של שמחת החיים שלכם.

נפתור את האתגרים ואת מוקדי הקושי שנוצרו עם השנים ונרכוש ארגז-כלים אופרטיבי להתנהלות שקולה ומקדמת בחיי היומיום. בדרך כלל זה לא עניין מאד מסובך… ותוך זמן קצר נוכל להצית לכם מחדש את שמחת החיים!

אתם מוזמנים להצטרף עכשיו למסע מבורך וחוויתי של שינוי חיובי!

תהליך הייעוץ והטיפול האישי
בשיטת FIT של מכון קשרים

תכנית טיפול
לראות את העולם דרך המשקפיים הנכונות
כנסו לתהליך עכשיו!

שיחת הכוונה ללא עלות לפונים מהאתר

שיטת FIT ממוקדת ביצירת שינוי חיובי בזמן קצר
ומוכיחה שוב ושוב, ששילוב החוזקות שלכם, עם ארגז הכלים האפקטיבי שתרכשו, הוא שילוב שעובד, עם 91% הצלחה!

שיטת FIT מוכחת כמתאימה במיוחד לאנשים המתמודדים עם קושי במהלך חייהם ומבטיחה מסע חוויתי בדרך לשינוי. היא משלבת את האסכולות המובילות בתחום הייעוץ והטיפול וכך, היא אינה מאלצת אתכם ‘להתאים את עצמכם לשיטה’… כפי שקורה לעתים קרובות בתהליכים טיפוליים, אלא מתאימה את התהליך אליכם. בשיטת FIT תכנית השינוי ‘נתפרת כחליפה’ ובהתאמה למאפיינים ולאתגר הייחודי שלכם. היא מציבה במרכז הבמה את החוזקות שלכם, אותם אנו מתעלים ללימוד ותרגול של כלים וטכניקות חדשים ואפקטיביים, המקדמים אתכם לשינוי המיוחל. כל זאת בתהליך חוויתי ומעצים.

לעומת שיטות בהן הטיפול עלול להמשך שנים, שיטת FIT גם מותאמת לעידן המודרני בו אנשים מצפים לתוצאות ‘כאן ועכשיו’. לתכנית המפגשים יש התחלה ויש סוף, באופן המאפשר לכם לחולל את השינוי המיוחל בזוגיות שלכם תוך זמן קצר ובתקציב ידוע מראש.

השלבים בשיטת FIT של מכון קשרים

01. זיהוי הכוחות ומוקדי הקושי​

כמו בכל מסע לשינוי, לאחר פגישת היכרות, נתחיל בזיהוי הכוחות והחוזקות שלכם. אלו שעל בסיסם ניתן להחזיר ולשמר את שמחת החיים שלכם. נמשיך עם המון רגישות והבנה, באיתור מוקדי הקושי והאתגר שלכם ובזיהוי הדפוסים המקשים עליכם ושבגללם פניתם.

כבר בשלב זה נזכיר לעצמנו שוב ושוב שההתמקדות בחוזקות שלכם, בשילוב ארגז הכלים שתרכשו, הם השילוב הנכון והמנצח לפתרון מוקדי הקושי. השילוב שישפר לנו את שמחת החיים, הבסיס החשוב ביותר לחיים מאוזנים ומאושרים. שלב זה אורך 2-3 מפגשים.

02. זכרונות וחוויות

מסע השינוי ממשיך ויחד נפליג במכונת הזמן של חיינו. נאסוף צילומים ותמונות משמעותיות מאלבומי העבר שלנו וניזכר בחוויות שהשפיעו על חיינו במהלך השנים: החוויות הטובות שהעצימו אותנו והחוויות שאיתגרו אותנו, שלעתים נשארו מהן 'צלקות'.

החוויות והזכרונות שצברנו במהלך חיינו - בילדות, בגיל ההתבגרות ובבגרות, משפיעות על חיינו בשלשה רבדים: על הרגשות שלנו, על המחשבות היום יומיות ועל ההתנהגויות הנגזרות מהן. והדרך לשינוי חיובי בחיינו עוברת דרך העצמת הזכרונות הטובים ועיבוד החוויות המאתגרות.
שלב זה אורך 5-7 מפגשים.

03. מפת הדרכים של תכנית השינוי

אחרי שהשלמנו את הפאזל של חייכם ושל מערכות היחסים שלכם, יש לנו את המידע הדרוש כדי לצאת לדרך החדשה שתעצב מעתה את העתיד שלכם. נציג לכם בצורה מקצועית וברורה את החוזקות שלכם, אותם נרצה להעצים, ונשקף לכם את חוקיות המעגלים הפנימיים שלכם, שמייצרים את האתגרים ואת הקשיים. נבין את המקורות שלהם ואת השלכותיהם על חייכם.

נכין ביחד את תכנית השינוי שתתפר כ'חליפה' עבורכם ונשרטט את מפת הדרכים בה ננוע מעתה ואילך, עד להגעה ליעד - שמחת החיים שלכם. שלב זה אורך 2-3 מפגשים.

04. לימוד ותרגול כלים מקדמים

מכאן, אנו יוצאים לדרך החדשה ומתחילים לעשות שינוי! בשלב המשמעותי הזה, אנחנו קודם כל לומדים ומתרגלים טכניקות להעצמת החוזקות שלכם, הליך ייחודי בשיטת FIT.
אנחנו גם מעבדים ופותרים ביחד את המעגלים הפנימיים המייצרים את הקשיים. ומתמקדים בתרגול של כלים אופרטיביים לוויסות ושליטה במחשבות אוטומטיות שליליות, בלחצים ובכעסים. כלים שיאפשרו לכם לסגל מחשבות חלופיות חיוביות, מחשבות שיקדמו התנהלות שקולה ומאוזנת בחיי היומיום.

נערוך ביחד 'יומן מסע' שיסייע לכם במהלך תכנית המפגשים וגם אחריה, להמשיך לתרגל ולשמר את ההשיגים שלכם.
שלב זה נמשך 5-9 מפגשים.

05. סיכום ושימור ההישגים

זהו, לא יאמן אבל הגענו אל היעד.
בתהליך משמעותי וחוויתי לכל החיים, למדנו המון על עצמנו. שרטטנו תכנית שינוי ורכשנו ארגז כלים אופרטיבי ומגוון, המאפשר לנו עכשיו להתנהל בצורה שקולה, מאוזנת ומקדמת!
למדנו איך לא לאפשר למחשבות והתנהגויות אוטומטיות שליליות להשתלט ולנהל אותנו. ואיך מחליפים אותן במחשבות והתנהגויות חיוביות ומקדמות. ארגז הכלים החדש, יחזק את הביטחון העצמי שלנו, ישפר את בריאותנו ואיכות חיינו וישרת אותנו גם בחיי המשפחה, בעבודה, עם חברים ועוד.
שלב זה נמשך 2 מפגשים.
במידת הצורך נקיים בהמשך מפגש רענון ומעקב.

יחד

התוצאות שתשיגו בשיטת FIT של מכון קשרים

שיפור איכות החיים ומערכות יחסים

לשיטת FIT יש 91% הצלחה בשיפור איכות החיים ומערכות היחסים. שביעות הרצון מהשיטה אף גבוהה מכך.

חיזוק הביטחון העצמי

הוכח כי התהליך האישי שאנחנו עוברים במהלך ייעוץ וטיפול, ביחד עם ארגז הכלים החדש שאנו רוכשים, מעלים באופן משמעותי את הביטחון העצמי.

הפחתת מתחים

אנשים שעברו תהליך של ייעוץ וטיפול אישי חווים פחות מתחים ומצליחים יותר בהגשמת מטרותיהם.

נפש שמחה גוף בריא

נמצא שאנשים שהיו בתהליך ייעוץ ו טיפול אישי, בריאים יותר ומבקרים פחות אצל רופאים ובבתי חולים.

קידום קריירה

הכלים שלמדנו מסייעים לנו בניהול מערכות היחסים שלנו בכלל ובפרט במקום העבודה. הביצועים משתפרים ופותחים אפשרויות לקידום הקריירה.

הארכת תוחלת החיים

מחקרים מצאו כי הפחתת מתחים מאריכה את תוחלת החיים.

שאלון זוגיות קשרים

10 שאלות ותגלו איך ייעוץ או טיפול יכולים לעזור לכם!

השיבו על שאלון קצר ותקבלו מד”ר רונית שרון חוות דעת מקצועית ללא עלות, שתסייע לכם לקבל החלטה שקולה.

מלאו פרטים (השם אינו חובה) ותקבלו את השאלון במייל. השאלון וחוות הדעת דיסקרטיים ונשמרים בסודיות מוחלטת!

דברים מרגשים שכתבו לנו

יש לכם עוד שאלות?

הנה תשובות לשאלות הנפוצות שקיבלנו

ייעוץ או טיפול אישי מיועד לכל מי שמתמודד עם קושי אישי ומעוניין לפתור אותו ולשפר את איכות החיים באופן משמעותי. בין אם הקושי הוא עמוק ומתמשך ובין אם הוא קושי נקודתי.

כולנו חווים בתקופות מסוימות בחיינו חוויות של קושי ומשבר. זה יכול להיות קושי המוביל למשבר עמוק, כמו: חרדות ודיכאון מתמשכים. אבל זה יכול להיות גם קושי נקודתי, כמו למשל: קושי במערכות יחסים, עצב, דימוי עצמי ירוד, מתח, בדידות, וכדומה.

בין אם הקושי הוא עמוק ומתמשך ובין אם הוא קושי נקודתי, הדרך היעילה ביותר לפתור אותו היא באמצעות פניה לאיש או אשת מקצוע מתחום הייעוץ והטיפול הנפשי. להתייעץ או לפנות לטיפול כבר מזמן לא נחשב דבר שיש להתבייש בו ובסקטורים נרחבים טיפול אף הפך לסמל סטאטוס, ואנשים רבים מבקשים להתייעץ ולרכוש כלים, דבר המשפר את איכות חייהם ללא מאמץ גדול.

התשובה הקצרה היא שלייעוץ או טיפול אישי כדאי לפנות בכל פעם שיש ‘קושי לא פתור’ או סוגיה המקשים עלינו בחיי היום יום (והלילה…).

תשובה קצת יותר ארוכה היא שאם הגעתם לכאן… כנראה שאתם חושבים שמשהו השתבש ולכן כדאי לכם לפנות לייעוץ. חבל להתעכב ולאפשר לקושי להמשיך לשלוט באורח חיינו. הוא גם עלול להחמיר ולהפוך ל’שריפה’ שיהיה קשה לכבות. בעוד שיעוץ מקצועי אובייקטיבי של איש או אשת מקצוע, ישיג בדרך כלל שיפור מהיר באיכות החיים ויחסוך זמן ואת התסכול הנוסף והנלווה פעמים רבות להתמודדות עצמית, שהיא סוביקטיבית ואינטואיטיבית.

כמובן שהעוצמה של הקושי ותדירות הופעתו בחיי היום יום שלכם, משפיעים על העיתוי של הפניה, אבל כאמור, אם התחלתם לחפש פתרון לקושי שלכם והגעתם לכאן, זה העיתוי לפנות. לא כדאי לדחות!

אפשר גם ליצור קשר ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד”ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה.

חד משמעית כן.

הניסיון המצטבר בעולם ובמכון קשרים מעיד כי אנשים המגיעים בלי דעות קדומות, יצליחו לעשות שינוי חיובי בחייהם בפרק זמן קצר. לשיטת FIT של מכון קשרים למשל, יש 91% הצלחה. המחקרים מראים כי מי שחווה קושי משמעותי וממשיך לנסות לפתור אותו לבד מבלי להסתייע באנשי מקצוע, עלול לקבע את הדפוסים, המייצרים אצלו שוב ושוב קושי ומשבר.

כמובן ששינוי לטווח ארוך מחייב את שימור ההישגים שתשיגו במהלך תכנית הייעוץ. בשיטת FIT של מכון קשרים מוקדשת תשומת לב מיוחדת לטכניקות המסייעות לפרט להמשיך לתרגל ולשמר את ההישגים גם בטווח הארוך.

אפשר גם ללחוץ כאן ולקבל ללא עלות חוות דעת מקצועית מד”ר רונית שרון, שתסייע לכם לקבל החלטה.

התשובה הלא מפתיעה ל”שאלת מיליון הדולר”, היא שזה תלוי…

כמו בכל תחום, עלות פגישה משתנה ותלויה מאד בהשכלה, בניסיון, באזור המגורים (באזור המרכז יותר יקר) ובביקוש הקיים לאיש או לאשת המקצוע הספציפי. המחירים נעים בדרך כלל בין 300-500 ש”ח לפגישה ולעתים אף יותר. מכון קשרים מקפיד לשמור על איזון ומשתדל מאד להנגיש את הרמה המקצועית הגבוה של ד”ר רונית שרון ושל צוות המכון במחירים הוגנים, ונמצא באמצע הטווח הנ”ל.

ישנן שיטות טיפול בהן איך הגדרה או תחימה של משך הטיפול ותכנית המפגשים עלולה להמשך חודשים רבים ואף שנים ארוכות. במקביל, מאחר שבעידן המודרני אנשים מצפים לתוצאות ‘כאן ועכשיו’, התפתחו שיטות קצרות מועד. שיטת FIT של מכון קשרים מותאמת לציפיה חשובה זו ולכל תכנית מפגשים יש התחלה ויש סוף, בדרך כלל לאחר 4 חודשים. באופן המאפשר לכם תוך זמן קצר ובתקציב ידוע מראש, לחולל את השינוי שאתם כה מצפים לו.

בדומה לתחומים רבים בחיינו, גם בתחום זה המבחר של אנשי המקצוע הוא גדול ומגוון: מטפל רגשי, מטפל נפשי, פסיכולוג ועוד. זה יכול להיות מאוד מבלבל, באופן המקשה עלינו להחליט במי לבחור. הבעיה שהתלבטות כזאת עלולה לעכב שלא לצורך את תחילת הטיפול בקושי או במשבר שלנו. ואנחנו מאבדים זמן יקר באופן שהקושי או המשבר עלולים להעמיק, רק בגלל שאנחנו מתקשים להחליט במי לבחור.

החדשות הטובות הן, שמרבית המטפלים והיועצים בישראל טובים ועברו הכשרה מקצועית של שנים רבות. בחינה של שתיים עד שלוש אופציות אמורה להספיק. לאחר שתצמצמו את הרשימה ותבררו את הרמה המקצועית, את שיטה הטיפול ואת העלות, מומלץ להחליט ולהתחיל בתכנית המפגשים תוך זמן קצר. ככל שתמשיכו להתלבט אול חפש אדם “עוד יותר מתאים”, הנזק שיכול להיגרם מדחיית הטיפול בבעיה הוא משמעותי.

בקיצור – יותר חשוב, לא לדחות ולהתחיל לטפל בבעיה.

ד"ר רונית שרון ומכון קשרים בטלויזיה

סיפורים מהקליניקה וטיפים חשובים על טיפול וייעוץ אישי וזוגי
נגן וידאו

לדעת לבקש סליחה ולדעת לסלוח, זה כח!

נגן וידאו

נישואים 'פרק ב' - איך מתחילים הכל מחדש....? אתגרים וטיפים

נגן וידאו

כך תשמרו על זוגיות טובה לאורך שנים

נגן וידאו

אובדן התשוקה – מה לעשות כשמתחילה השגרה ביחסים ויש סימנים שהקשר נגמר?

נגן וידאו

רווקות מאוחרת - "אני לא מצליחה למצוא זוגיות ולגמרי מיואשת. מה לעשות??"

נגן וידאו

האם ניתן לשקם אמון וקשר זוגי לאחר בגידה? ואיך טיפול זוגי יכול לעזור לחזור לשיגרת יחסים תקינה?

נגן וידאו

"בעלי ואני לא מפסיקים לריב ויש בינינו המון מרירות. מה לעשות?"

נגן וידאו

"אין לי כבר חשק ליחסים אינטימיים עם בעלי" כך מרעננים את היחסים

יחד

סיפורים מהקליניקה על טיפולים אישיים

כל מה שצריך לדעת כדי להתקדם למקום טוב יותר
משבר בזוגיות

מחפשים זוגיות? אתם לא לבד!

מזה כמה עשורים, שיעור הרווקים בעולם ובישראל מזנק. מפתיע? הרי ישנן כל כך הרבה אפליקציות של היכרויות עם מבחר עצום של בני זוג פוטנציאליים, ממש

מכון קשרים

איך לפתור ריבים בזוגיות ?

אין זוג שלא סובל ממריבות וריבים. איך אפשר לפתור ריבים בזוגיות והאם יש דרך להימנע מהם? 7 טיפים שיעזרו לכם לריב בצורה נכונה >

צרו קשר עם רונית